Ideallyfree

PayPal uygulaması ile iPhone’unuz POS cihazına dönüşüyor

Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamaların sayıları ve çeşitleri her geçen gün artıyor. Bu uygulama bolluğuna dahil olan son firma ise Paypal.

Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamaların sayıları ve çeşitleri her geçen gün artıyor. Bu uygulama bolluğuna dahil olan son firma ise Paypal. NFC (Yakın Saha İletişimi) teknolojisine sahip telefonların giderek popüler olduğu son dönemde Paypal’ın geliştirdiği üçgen şeklindeki aparat ve uygulama sayesinde bundan böyle kullanıcılar telefonlarından güvenli şekilde alışveriş yapabilecek. Ödeme işleminin merkezinde kulaklık girişine takılan üçgen modül yer alıyor. Nakit, çek, Paypal veya kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor. Kredi kartı ödemeleri bu üçgen modül aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Yapılan alışveriş telefondaki uygulama üzerinden tamamlanıyor ve sonrasında ödemeyi yapacak kişinin kartı cihazın içinden geçiriliyor. Kart sahibinin dijital imzasıyla işlem tamamlanıyor. Fatura da SMS veya e-posta olarak kart sahibine iletiliyor. Uygulama şu an yalnızca iOS destekli cihazlarda çalışıyor, Android versiyonun da kısa süre içinde yayınlanacağı belirtiliyor.
paypal
paypal

Kaynak: LOG Dergisi

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

2 yorum