Ideallyfree

Gmail Tap; Mesajlaşmanın “Mors Hali”

Gün geçmiyor ki Google yeni bir ürün çıkarmasın.Yeni ürünü “Gmail Tap” ise bir çeşit klavye yazılımı aslında. İngilizcedeki 26 harfin ve ek olarak diğer tuşların insanları rahatsız ettiği düşünülmüş.

Gün geçmiyor ki Google yeni bir ürün çıkarmasın. Bugün 1 Nisan şakası gibi bir ürünüyle karşı karşıyayız yine. Aslında bu kadar üretken bir şirket, ortaya çıkarılan ürün ilgisi çekmese bile, tabiki herkesin ilgisini çekiyor . Ben de hergün Google ile ilgili birşeyler duymaktan keyif alan biriyim.Yeni ürünü “Gmail Tap” ise bir çeşit klavye yazılımı aslında. İngilizcedeki 26 harfin ve ek olarak diğer tuşların insanları rahatsız ettiği düşünülmüş.

İnsanların klavyedeki tüm harfleri görmekten sıkıldığı tezi üzerine kurulmuş ekranda 2 dokunmatik tuş ve bir nokta ve bir “tire” den oluşuyor ve temelde mors alfabesi kullanılarak telefon üzerinde yapılacak tüm yazışmaları kolaylaştırmayı hedefliyor.

 

 

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

2 yorum