Ideallyfree

Apple, Ipad 3`ün beklenen lansmanını yaptı…

Apple’ın, uzun zamandır merakla beklenen Ipad 3 olarak beklediğimiz fakat “yeni iPad” olarak isimlendirdiği tanıtımı, Apple`ın CEO`su Tim Cook tarafından San Francisco’daki Yerba Buena Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Apple’ın, uzun zamandır merakla beklenen Ipad 3 olarak beklediğimiz fakat “yeni iPad” olarak isimlendirdiği tanıtımı, Apple`ın CEO`su Tim Cook tarafından San Francisco’daki Yerba Buena Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Tasarımı Ipad 2`ye benzeyen yeni Ipad`in tasarımının 16,32 ve 64 GB hafızayla 16 Mart tarihinden itibaren Amerika`da 499 $`dan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Peki nedir Ipad 2`den ayrılan özelliği diyecek olursanız ; öncelikle mobil cihazlar içinde en iyi görüntüye sahip olduğu aşikar. Hızlandırılmış Apple A5 olan A5X işlemcisi kullanılıyor. 4 çekidekli grafik işlemcisinin kullanıldığı cihaz, önceki nesil iPad’e göre, 4 kat daha fazla grafik performansı sunuyor.Retina Display denilen ekranın detay yakalamada insan gözünden daha üstün olduğu belirtiliyor. 2048×1536 piksel ekran çözünürlüğü 9.4mm kalınlığı 680 gram ağırlığı ve 9.7 inç büyüklüğündeki ekranda her şey çok net görünüyor. Kasa görünümü olarak çok farklılık olmasa da üçüncü nesil iPad, iPad 2’ye göre daha kalın ve daha ağır.

Yeni ekranı desteklemek için daha güçlü bir pil ve buna paralel olarak biraz daha kalın bir tasarım (ama kenarları daha ince) 5 megapiksel kamera, kamerada 5 katmanlı özel lens teknolojisi ve Hybrid IR filtres, Apple tarafından tasarlanan ISP yüksek hızda mobil veri alışverişi için 4G (LTE) ve 1080p HD video kayıt desteği. Yaptığı video kaydını, düzenleyebilen yeni iPad, dünyada ilk çektiği Full HD videoyu, düzenleyebilerek Full HD oynatan cihazı olacak.

Yeni, daha güçlü bir akıllı iPad kılıfı (smart cover), Şu anki iPad 2 ile aynı ya da yakın fiyat etiketi…

Yeni iPad’in toplam 6 versiyonu var:

Sadece Wi-Fi modelleri 16, 32 ve 64 GB kapasiteler için sırasıyla 499, 599 ve 699 dolar olacak.

4G+ WiFi destekli modellerde ise aynı kapasitelerdeki fiyat 629, 729 ve 829 dolar olacak.

Apple CEO`su Tim Cook`un sunumuyla Yeni Ipad etkinliğinin 90 saniyede özetine buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Ipad tanıtım videosu:

[youtube=”http://www.youtube.com/watch?v=jICISVL6CfE” ]

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle