Ideallyfree

Visa ve Vodafone Global Mobil Ödeme Ortaklığı (Vodafone Mobil Cüzdan)

Gelirler açısından dünyanın en büyük operatörü olan Vodafone Group ilk aşamada Türkiye’nin de aralarında bulunduğu dört ülkede faaliyete geçecek mobil ödeme sistemleri konusunda Visa ile iş birliği yaptığını söyledi.

Yıllardır sürekli konuşulan ve tartışılan mobil ödeme teknolojileri  yavaş yavaş  Samsung ve Visa`nın 2012 Londra Olimpik oyunları için duyurduğu mobil ödeme teknolojisi ile hayatımıza girmeye başlamıştı.

Şimdi ise Vodafone ve kredi kartı sağlayıcısı Visa dünya çapındaki ödemelerinde yeni bir ortaklığa adım attıklarını duyurdular. Yapılan açıklamaya göre Vodafone`un mobil ağlarındaki müşterileri için Visa ile birlikte Vodafone markalı hizmetlerini geliştirecekler.

Visa ile Yeni Vodafone mobil ödeme sistemi, Visa ön-ödemeli üyelerine ve Visa ile ortaklığı bulunan tüketicilere sunulacak. Hizmet gelecek mali yılda Almanya, Hollanda,İspanya,Türkiye ve İngiltere`de uygulanacak ve Vodafone`un portfolyosundaki diğer ülkeler de bunu takip edecek.

Vodafone markalı mobil cüzdanda (mobil wallet)  “değer”  yüklenmiş kart hesabı olmasının yanı sıra Vodafone ve Visa kullanıcılarının global mobil ödeme yapmalarının yolu da açılmış olacak.

Vodafone E-Ticaret Stratejisi

Geniş bir yelpazede hizmet sağlayan Vodafone yeni hizmeti “görsel” mobil cüzdanla birlikte  tartışmalara yol açan hizmetlerine bir yenisini eklemiş oldu.

Karta yüklenen para miktarı(değer) dışında  bu müşterinin cüzdanında sadakat puanları ve hediye krediler, tamamlama ve bazen de plastik bir kartla yer değiştirmiş olacak.

Kaynak: www.cellular-news.com

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

1 yorum