Ideallyfree

Microsoft Powerpoint 2010’un Vazgeçilmez 10 Özelliği

microsoft-powerpoint-2010

Microsoft PowerPoint 2010, dinamik sunumlar oluşturmanız ve kitlenizle paylaşmanız için hiç olmadığı kadar çok yöntem sağlamaktadır. Heyecan verici yeni ses ve görsel özellikler, oluşturması kolay ve izlemesi keyifli açık, film gibi öykü anlatmanızı sağlar. Video ve fotoğraf düzenleme, yeni dramatik geçişler ve gerçekçi animasyonlar için yeni ve geliştirilmiş araçlarla sunumlarda kitlenizi büyüleyecek düzenlemeler yapabilirsiniz.

Ayrıca Microsoft PowerPoint 2010, diğer insanlarla aynı anda çalışmanızı veya sunumunuzu çevrimiçi göndermeyi ve web veya akıllı telefonunuzu kullanarak neredeyse her yerden erişmenizi sağlar.

Sunumlarınıza daha fazla enerji ve görsel ekleyin

Ek fotoğraf düzenleme yazılım programlarını kullanmadan karmaşık fotoğraf etkileri uygulayarak zaman ve para tasarrufu sağlayın. Renk doygunluğu, sıcaklık, parlaklık, kontrast, gelişmiş kırpma aracı, blur, resim fırçası, sulu boya filtreler, yeni ve gelişmiş resim düzenleme gibi powerpoint özellikleri yardımıyla görüntülerinizi çekici, canlı görsellere dönüştürün.

Sıranızı beklemeden başkalarıyla birlikte çalışın

Microsoft PowerPoint 2010, insanların sunumlar üzerinde birlikte çalışma yöntemini yeniden tanımlıyor. Birlikte yazma sayesinde farklı konumlardaki başka insanlarla birlikte aynı sunumu eşzamanlı olarak düzenleyebilirsiniz. Ayrıca sizinle birlikte bir sunum yazan diğerlerinin durumunu görüntülemek ve PowerPoint’ten çıkmadan kolaylıkla bir sohbet başlatmak için Office Communicator veya anlık mesajlaşma uygulamanızı başlatın.

Özel bir video deneyimi ekleyin

Doğrudan Microsoft PowerPoint 2010, içinde video dosyalarını yerleştirin ve düzenleyin. Sadece ilgili bölümleri gösterecek şekilde videonuzu kolaylıkla kırpın. Hızlı erişim için bir video içinde anahtar noktalarını işaretleyin veya bu işaretlere erişildiğinde animasyonun otomatik olarak tetiklenmesini sağlayın. Ayrıca kitlenizin dikkatini çekmek için videonuzun belirli aralıklarda çoğalarak girmesi veya azalarak çıkmasını sağlayabilirsiniz ve yansıma, eğim ve 3 boyutlu döndürme gibi video stilleri ve efektleri uygulayabilirsiniz.

Anında sunduğunuzu ve anlattığınızı hayal edin

Kişilere webde sunumunuzu görüntüleyebilecekleri yere bir bağlantı göndererek PowerPoint 2010 sunumlarınızı anında yayınlayın. Kitleniz, PowerPoint kurulu olmasa bile slaytlarınızı aslına uygun şekilde görecektir. Ayrıca e-posta, web veya DVD üzerinden paylaşmak için anlatım dahil sunumunuzun videosunu oluşturabilirsiniz.

Sunumlarınıza daha fazla konum ve aygıttan erişin

Sunumlarınızı çevrimiçine gönderin ve daha sonra web4 veya Windows® telefonunuzu kullanarak bunlara erişin, görüntüleyin ve düzenleyin. PowerPoint 2010 ile işleri planınıza göre gerçekleştirebilirsiniz.

  • Microsoft PowerPoint Web App. PowerPoint deneyiminizi webe taşıyın ve sunumlarınızı, tam ekran ve yüksek kaliteli bir şekilde görüntüleme keyfini yaşayın. Sunumlarınızı çevrimiçi olarak depolayın ve ofis, ev veya okul dışındayken PowerPoint Web App ile işlerinizi düzenleyin.
  • Microsoft PowerPoint Mobile 2010. Akıllı telefonunuz için özellikle hazırlanmış yeni bir PowerPoint mobil sürümünü kullanarak gerektiğinde güncel kalın ve anında işlem yapın.

Mükemmel grafiklerle yüksek kaliteli sunumlar oluşturun

Profesyonel görünümlü grafikler oluşturmak için bir tasarımcı olmanız gerekmez. Kurum şemaları, listeler ve resimli şemalar gibi birçok grafik türü oluşturmak için onlarca ek SmartArt® yerleşimini kullanın. Kelimeleri, fikirlerinizi daha iyi gösteren etkileyici görsellere dönüştürün. Madde işaretli liste girmek kadar kolay bir şekilde şemalar oluşturun veya metin ve resimleri sadece birkaç tıklatmayla bir şemaya dönüştürün.

Yeni geçişler ve gelişmiş animasyonlarla kitlenizi büyüleyin

PowerPoint 2010, televizyonda gördüğünüz grafiklere benzeyen yeni, dinamik slayt geçişleri ve animasyon efektleri sağlar. Animasyonlarınıza kolaylıkla erişin, önizlemesini yapın, uygulayın, özelleştirin ve değiştirin. Ayrıca bir nesneden bir diğerine animasyonları kolay bir şekilde kopyalamak için yeni Animasyon Boyacısını kullanabilirsiniz.

Slaytlarınızı daha verimli bir şekilde düzenleyin ve yazdırın

Slayt bölümlerini kullanarak slaytlarınızı kolaylıkla düzenleyin ve içinde gezinin. Bir sunumu mantıksal slayt grupları olarak sınıflandırın, slaytları belirli bir yazara atamak gibi içeriği yönetmenize yardımcı olmak için bölümleri tekrar adlandırın veya sadece tek bir slaytlar bölümünü kolaylıkla yazdırın.

İşleri daha hızlı gerçekleştirin

PowerPoint 2010, özelliklere erişme yönteminizi basitleştirir. Yeni Microsoft® Office Backstage™ görünümü, sadece birkaç tıklatmayla sunumlarınızı kaydetmenizi, paylaşmanızı, yazdırmanızı ve yayınlamanızı sağlamak için klasik dosya menüsünün yerine geçer. Geliştirilmiş Şerit sayesinde sekmeleri özelleştirerek veya deneyiminizi iş stilinize uygun olarak özelleştirmek için kendi sekmelerinizi oluşturarak sık kullandığınız komutlara daha da hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Birden fazla sunumda birden fazla monitörde çalışın

PowerPoint 2010, açtığınız her sunum için tamamıyla ayrı bir pencere sağlar ve böylelikle birden fazla sunumu bağımsız olarak, yan yana veya hatta ayrı monitörlerde görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Kaynak: Microsoft Blog 

İlginizi Çekebilir: Microsoft Office 365 – Bilinmeyen 12 Özelliği…

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

1 yorum