Ideallyfree

İşte Microsoft Word 2013’ün özellikleri…

Microsoft Office paketinin ünlü kelime işlemci üyesi Word’ün yeni 2013 sürümündeki geliştirmeler, Microsoft tarafından ayrıntılı bir biçimde anlatıldı.

Microsoft Office ailesinin popüler sürümlerinden olan Microsoft Word’ün 2013 sürümü ve bu sürümde yer alan yenilikler bu yazıda.

Word 2013'ün özellikleri anlatıldı
Microsoft Office paketinin ünlü kelime işlemci üyesi Microsoft Word 2013 sürümündeki geliştirmeler, Microsoft tarafından ayrıntılı bir biçimde anlatıldı. Office 2013’ün önizleme sürümü, Temmuz ayının başında indirmeye sunulmuştu. Şimdi ise Microsoft, blogunda Office 2013’de yer alacak Word 2013’ün yeniliklerinden bahsetti. Microsoft, Microsoft Word 2013’ü geliştirirken bir takım “kılavuzlar” üzerinde odaklandığını söylüyor. Bu kapsamda Microsoft, bazı özelliklerin ele alınış şeklinde geliştirmeler yapmış.

 

Bu geliştirmeler içinde Word belgelerinin düzeninin yenilenmesi bulunuyor. Yeni düzen seçeneklerinde örneğin bir resmi/grafiği/SmartArt’ı değiştirmek üzere tıkladığınızda, üzerinde bir düğme beliriyor, böylece metin düzenini rahatlıkla değiştirebiliyorsunuz. Tablolar, alt başlıklar, üst başlıklar ve fazlasında da yapılan geliştirmeler bulunuyor.

Microsoft, Word 2013’de dokunmatiklere de önem veriyor. Bunun yanında Word 2013, artık çevrimiçi depolama hizmeti SkyDrive‘ı destekliyor.

Word 2013’de başkalarının düzenlediği belgeleri düzenlemek de daha anlaşılır bir hale getirilmiş. “Simple Markup” adındaki yeni özellik, “revizyonları tek bir kırmızı çubuk içinde saklıyor ve detayları gösterip gizlemenize izin veriyor.

Microsoft Word 2013’deki diğer bir yenilik ise Word belgelerine web videolarını eklemenize izin vermesi. Belgelerinize YouTube gibi video web sitelerinden video gömmeniz ve direkt olarak belge içinden oynatmanız, artık mümkün.
Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Microsoft Office 365 – Bilinmeyen 12 Özelliği…

Powerpoint 2010`un Vazgeçilmez 10 Özelliği

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

2 yorum