Ideallyfree

İş Toplantılarında Nasıl Giyinmek Gerekir? (Infografik)

İş hayatında yerine ve zamanına göre giyinmek hepimizin bildiği ancak zaman zaman kaos haline gelen bir konu, üstelik kadın erkek ayrımı olmadan. Kurumsal şirketlerde çalışan tüm profesyoneller çalıştığı kurumun kıyafet düzenine uymak durumundadır.Çalışanlar sık sık şirket içinde ya da şirket dışında gerçekleştirilen toplantılardan haberdar edilir ve kişilerden bu toplantılara en uygun şekilde hazırlanması beklenilir.

İş Toplantılarında Nasıl Giyinmek Gerekir? sorusu her iş görüşmesi öncesi aklımıza gelen ve yeterli bilgi sahibi olunmadığında bizi zaman zaman strese sokan bir konu. Bu nedenle bu yazımda mümkün olduğunda bu konu ile ilgili hem deneyimlediğim hem de öğrendiğim deneyimlerimi paylaşmak istedim.

İş hayatında yerine ve zamanına göre giyinmek hepimizin bildiği ancak zaman zaman kaos haline gelen bir konu, üstelik kadın-erkek ayrımı olmadan. Kurumsal şirketlerde çalışan tüm profesyoneller çalıştığı kurumun kıyafet düzenine uymak durumundadır. Çalışanlar sık sık şirket içinde ya da şirket dışında gerçekleştirilen toplantılardan haberdar edilir ve kişilerden bu toplantılara en uygun şekilde hazırlanması beklenir.

İş hayatındaki kadınlar için bu durum bundan biraz daha karmaşıktır. Kimi zaman elbise kimi zaman etek-gömlek tercih eden kadınlar, genelde topuklu ayakkabı ve sade aksesuarlar kullanmayı tercih ederken erkeklerde ise durum kravat, gömlek, takım elbisenin ve ayakkabının renk uyumuyla çok fazla alakalı. Ancak ister erkek olun isterseniz kadın aşağıda göreceğiniz püf noktaları size bir fikir verecektir.

Püf Noktalar: İş Toplantılarında Nasıl Giyinmek Gerekir?

Tüm bunlar çerçevesinde İngiliz web hosting firması 34SP.com önce bir anket hazırlayıp çalışanlardan yapmalarını istemiş ve çıkan sonuçlarla bir infografik hazırlamış. Bence çok da efektif bir çalışma olmuş. Buna göre çalışanların %60’ı yöneticilerinin giyiminde her zaman daha özenli olması gerektiğini düşünüyor, %55’lik bir kısım giyimin çalışanların üretkenliğine katkı sağladığını düşünüyor, %20’lik bir kısım ise işte gündelik giyinenlerin tabiri caizse “gevşek” olduğuna inanıyor.

Çalışmaya ilişkin detayları aşağıda görebilirsiniz:

is-hayatinda-giyim

Kaynak: İngiliz web hosting firması – 34SP.com

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

1 yorum