Ideallyfree

Facebook’a Bluetooth ile arkadaşlarınızı ekleyin

Ericsson tarafından 1994 yılında RS232 veri aktarım kablosuna alternatif olarak yaratılan Bluetooth teknolojisi günümüzde artık neredeyse her cihazda yerini almış durumda. Kısa mesafelerde veri aktarımı için kullanılan Bluetooth teknolojisini artık iPhone için çıkan AddFriend uygulaması ile Facebook’unuza arkadaşınızı eklerken de kullanabileceksiniz.

Ericsson tarafından 1994 yılında RS232 veri aktarım kablosuna alternatif olarak yaratılan Bluetooth teknolojisi günümüzde artık neredeyse her cihazda yerini almış durumda. Kısa mesafelerde veri aktarımı için kullanılan Bluetooth teknolojisini artık iPhone için çıkan AddFriend uygulaması ile Facebook’unuza arkadaşınızı eklerken de kullanabileceksiniz.


AddFriend uygulaması iPhone’nunuzda eklemek istediğiniz kişiyi aramayla uğraştırmadan sadece Bluetooth üzerinden o kişiyi Facebook’unuza eklemenizi sağlıyor.  Uygulamayı açtıktan sonra tek yapmanız gerekeken ekle tuşuna basmanız, uygulama daha sonra diğer kullanıcıyı Bluetooth üzerinden bularak o kişiye ekleyip eklemek istemediğini soruyor. Gürültülü ortamlarda iletişim sorunu yaşayanlar, eklemek istediği kişinin ismini akşam eve gidince hatırlamayanlar, aynı isimde birden çok kişinin olduğu Facebook’da uzun uzun o kişiyi aramak istemeyenler ve sıkça rastlanan Türkçe karaktere sahip isimlerin aranma zorluğuna birebir çözüm getirecek bir uyguluma. Uygulamanın diğer bir güzel yanı ise cihazınızda internet bağlantısı olmasa bile Bluetooth üzerinden aktarılan kullanıcı verisini hafızasına kaydederek cihaz internete erişim sağladığında otomatik olarak kullanıcıyı ekleyebilmesi.

Bir kişiyle tanıştığımızda telefon, elektronik posta isteme döneminin yerini Facebook’da eklemenin aldığı bu zamanda AddFriend uygulaması sayesinde kullanıcılar vakit kaybetmeden istedikleri kişiyi sadece tek bir dokunuşla ekleme imkanına sahip olacaklar.

Kaynak: Clockwork Blog

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

1 yorum