Ideallyfree

Volkswagen Reklam Stratejisi: Star Wars’lu Reklamlara Devam Ediyor

Alman otomobil markası Volkswagen zeki bir şekilde tasarlanmış stratejisiyle Star Wars`lu reklamlarına 2012`de de devam ediyor.

Alman otomobil markası Volkswagen zeki bir şekilde tasarlanmış stratejisiyle Star Wars`lu reklamlarına 2012`de de devam ediyor.

Volkswagen, reklamlarıyla son yıllara damgasını vurmayı başardı. Şirketin 2011`de yayınladığı reklamı yıla ait en çok tıklanan videolar arasında yerini alarak tıklanma rekoru kırmıştı. Bir ufaklığın evdeki her şeyi Darth Vader kostümü altında kontrol etme çabasının boşa çıkmasının ardından babasının arabasına koşan ufaklık, babasının ufak bir yardımıyla aracı çalıştırıyordu.

Bu reklamın ardından Volkswagen yine Star Wars temasıyla reklam hazırlamış ancak bu kez durum biraz değişik.

The Bark Side: 2012 Volkswagen Game Day Commercial Teaser olarak isimlendirilmiş reklamda ise Volkswagen’in internet sitesinde 5 Şubat 2012′de oynanacak Star Wars temalı oyun için hazırlanmış.  Üyeleri Star Wars’un karakterlerine benzetilmiş sevimli bir köpek korosu John Williams’ın efsanevi “Imperial March” adlı eserini yorumlamış. Dikkatli dinlerseniz “İmparatorluk Marşı”nı yakalayabilirsiniz ben yakaladım (:

Intergalactic Invite isimli oyuna buradan ulaşabilirsiniz:

Ve son olarak da  benim yine çok beğendiğim aşağıdaki reklam var. Umarım sizler de en az benim kadar keyif alarak ve gülümsemeyle izlersiniz…

The Dog Strikes Back: 2012 Volkswagen Game Day Commercial 

[youtube=”http://www.youtube.com/watch?v=0-9EYFJ4Clo” ] [youtube=http://youtu.be/0-9EYFJ4Clo]

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle