Ideallyfree

Intel Internet Tabanlı Yeni Bir TV Servisi Başlatıyor..

Internet tabanlı bir TV servisini eyleme geçirmeyi planlayan Intel, yakında ABD`deki geleneksel kablo operatörleri ile zor bir rekabet veriyor olacak.

Internet tabanlı bir TV servisini eyleme geçirmeyi planlayan Intel, yakında ABD`deki geleneksel kablo operatörleri   ile zor bir rekabet veriyor olacak.

Wall Street Journal tarafından yayınlanan son rapora göre, Intel, tüketicilere internet üzerinden  TV kanalları sağlayacak bir “sanal kablo operatörü” geliştirmek için son birkaç aydır birçok medya şirketi ile görüşmeler yapıyor. Yeni hizmet,  kablo ve uydu TV operatörleri tarafından satılan aboneliklere benzer pek çok insana aşina bir sistem olacak.

Tartışmalar yeni başladı ancak kaynaklar internet özellikli set-top kutuları ve ev ağ geçidi cihazları üzerinden içerik sunmak için film kuruluşları ve yayıncı şirketlerlerle anlaşarak Intel`in ücretleri aşağı indirebileceğine dikkat çekiyor.

Bu sayede pahalı TV programlarının ve  kısıtlı bant genişliği gibi olası engellerin üstesinden gelecek teknoloji devi yeni TV hizmetinin başlatılması için 2012 yılının sonunu hedefliyor.

Kaynak: Wall Street Journal

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

1 yorum