Ideallyfree

Dağıtımda tarihin en büyük birleşmesi…

ABD’li kargo şirketi United Parcel Service (UPS), Avrupa’nın DHL’den sonraki en büyük ikinci dağıtım şirketi Hollandalı TNT Express’i 6.9 milyar dolara satın almak istediğini açıkladı.

ABD’li kargo şirketi United Parcel Service (UPS), Avrupa’nın DHL’den sonraki en büyük ikinci dağıtım şirketi Hollandalı TNT Express’i 6.9 milyar dolara satın almak istediğini açıkladı.

UPS’in teklifinin TNT yönetiminden onay aldığı da belirtildi.

Dünyanın en büyük dağıtım şirketi, Atlanta merkezli UPS ile TNT’nin birleşmesi, bu sektördeki en büyük satın alma olacak.

UPS’in finansal işlerinden sorumlu genel müdürü (CFO) Kurt Kuehn, şirketlerin iş modeli ve kültür olarak birbirlerine güçlü bir uyum sergilediklerini, TNT’nin UPS’in Avrupa’da ulaşamadığı yerlerle, Asya ve Latin Amerika’da erişimini artıracağını ifade etti.

Kuehn ek olarak, ekonomik büyümenin yavaşladığı ve resesyonun yaşandığı bu zamanda Avrupa’da büyüme kararı almanın, UPS’in bu kıtaya ne kadar bağlı olduğunun bir göstergesi dedi.

UPS’den yapılan açıklamada, şirketlerin 2015’e kadar ortak operasyonlarından en az 440 milyon dolar kâr edeceği belirtildi.

Kuehn, TNT’nin birimlerinin satılma olasılığı ya da işten çıkarmalara yönelik herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: hurriyet.com.tr/EKONOMİ

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

1 yorum