Ideallyfree

Boyner, YKM’yi satın aldı

boyner

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, YKM’nin yüzde 63 hissesinin devri için anlaşma imzalandığını söyledi.

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, YKM’nin yüzde 63 hissesinin devri için anlaşma imzalandığını söyledi.

boyner-ykmyi-satin-aldi

Boyner, şöyle konuştu: “Boyner ve YKM Markaları bundan sonraki hayatlarında burada olduğu gibi yan yana ve dostluk içinde yollarına devam edecekler. Bu sabah, Türkiye’nin ilk çok katlı, çok kategorili markalar zinciri olan YKM’nin yüzde 63 hissesinin Boyner Büyük Mağazacılık’a devredilmesini sağlayacak anlamayı imzaladık.”

Satın alma işleminin 190 milyon TL olduğunu belirten Boyner, hisse devrinin 1-2 ay içinde tamamlanacağını ifade etti.

YKM MARKASI KALACAK

YKM’yle birlikte 20 yeni ile daha kavuşacaklarını söyleyen Cem Boyner, “YKM markasını aynen tutmayı düşünüyoruz” dedi. Boyner, farklı müşteri segmentleri ve lokasyonlarda büyüyeceklerini kaydetti.

Boyner Büyük Mağazacılık, YKM’nin yüzde 63’ünü 190 milyon TL’ye satın aldı-Boyner

Holding YKB Boyner Büyük Mağazacılık Genel Müdürü Aslı Karadeniz de “Satış alanı ve hacmi olarak Boyner Mağazacılık için yüzde 71 büyüme sağlayacak. İki şirketin toplam cirosu şu anda 1.1 milyar TL” diye konuştu.

Uzmanlar, Boyner’in en büyük rakibi olan YKM’yi alarak gücüne güç kattığını ifade ettiler.

Boyner Holding’in Anlaşma Sonrası Süreci Nasıl Gerçekleşti

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. ile YKM arasında yüzde 63 oranındaki çoğunluk hisselerinin devri için 24 Şubat 2012 tarihinde imzalanan anlaşma, Rekabet Kurumu tarafından 9 Ağustos 2012’de onaylanmıştı.

Onayın ardından hisse devri için gerekli çalışmalar tamamlandı ve Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş., 176 milyon TL karşılığında YKM’nin çoğunluk hisselerini ve YKM markasının yüzde 50 hakkını devraldı.

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. CEO’su Aslı Karadeniz, fırsatlarla dolu bu yeni dönemde, YKM ile aynı yolda birlikte yüreyerek daha hızlı büyüyeceklerini belirterek şunları söyledi:

“Dün 72 mağazamız vardı, bugün 139 mağaza olduk. Dün 132 bin metrekarede hizmet veriyorduk, bugün 248 bin metrekareye ulaştık. Dün 660 milyon TL satış hacmimiz vardı, bugün 1 milyar 110 milyon TL satış hacmine ulaştık. Gurur veren bu güzel tablo, gıda dışı perakende sektörünün en önemli oyuncularından biri olduğumuzu gösteriyor. Büyümenin doğal sonucu olarak, hedeflerimiz de fazlasıyla arttı. İki markanın sağlam iş kültürlerini kısa sürede harmanlayarak, başta tüketiciler olmak üzere, yatırımcılar, çalışanlarımız ve Türk ekonomisi için yeni fırsatlar ve değerler yaratacağız.”

YKM’nin 67, Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş’nin 72 mağazasının aynı çatı altında yer alacak. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş’nin 2011 sonunda 132 bin metrekare net satış alanı ve 660 milyon TL net cirosu, YKM’nin ise 116 bin metrekare net satış alanı ve 450 milyon TL cirosu vardı. İki markanın 2011 yılı sonunda toplam konsolide cirosu 1 milyar lirayı aşıyor.

(Kaynak: ntvmsnbc.com )

Diger yazilarima buradan ulaşabilirsiniz.

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle