Ideallyfree

Alışılmadık bir Sosyal Medya Uygulaması: Uçuş Sırasında Flört/ Network ?

ADfreak`in haberine göre KLM Havayolu şirketi isteyen yolcularına check-in sırasında yanında oturacak diğer yolcuların Facebook ve Linkedin profillerine ulaşma imkanı veriyormuş.

KLM Royal Dutch Airlines olarak bilinen havayolu şirketi ilginç bir sosyal medya uygulaması başlatmış. ADfreak`in haberine göre KLM Havayolu şirketi isteyen yolcularına check-in sırasında yanında oturacak diğer yolcuların Facebook ve Linkedin profillerine ulaşma imkanı veriyormuş. Aynı zamanda görünüşlere göre seçim yapmak da mümkünmüş. Böylece ilgi alanlarına ya da dış görünümlerine uygun kişileri seçip onların yanına oturabiliyormuş yolcular. Tabiki bu bir opsiyon, herkesin tercih etmeyeceği bir uygulama.  Sistem kimsenin profilini kendilerine tamamen yabancı insanlarla rızaları dışında paylaşmıyor, statülerini “cidden hiç ilgilenmiyorum seninle” olarak değiştirmelerine yol açmıyormuş ancak gerçekten alışılmadık bir uygulama olduğu söylenilebilir.

Uygulamadan hoşlanan,B network elde etmek ya da uçakta geçen sıkıcı zamanlarını değerlendirmek isteyen yolcular için oldukça güzel bir uygulama olduğu da gerçek. Bu uygulama sayesinde pek çok iş ilişkisi de oluşabilir. Özellikle uygulamadan memnun kalanların bir dahaki seyahatinde KLM Havayolu şirketini seçeceklerine şüphe yok (:

Kaynak: Adfreak

Funda Tabak

Yorum ekle