Ideallyfree

Yaşamınızı Renklerin Psikodinamikleri ile Dönüştürün…

Yaşamınızı Renklerin Psikodinamikleri ile Dönüştürün

Renklerin Psikodinamikleri size şu konularda yardımcı olabilir:

  • Potansiyel yeteneklerinizi ortaya çıkarmak
  • Başarının önündeki engellerinizi kaldırmak
  • Kendinize güveninizi oluşturmak
  • Sizi en üst performansınıza taşımak

Renklerin Psikodinamikleri Nedir?

Favori bir renginiz var mı? Sevmediğiniz bir renk var mı? Renksiz bir dünya hayal edebiliyor musunuz? Başarı ne renktir? Duygularınızın rengi konuştuğunuz kişiye göre değişiyor mu? Parayla ilişkiniz bugün Kırmızı ya da Yeşil hissediyor mu? Turuncu olsaydınız bir iş toplantısında kendinizi nasıl tanıtırdınız? Renklerin Psikodinamikleri size renklerdeki herşeyi görebilmeyi öğretecek, saklı yeteneklerinizi ve potansiyelinizi yaşamınıza taşıyarak olduğu kadar çözümsüz görünen sorunlarınıza çözüm bularak da ruhunuzun derikliklerini araştırma özgürlüğü ve fırsatı sunacak.

Ünlü İsviçreli Psikolog Carl Jung yaşamdaki konuları ve yolculuğun tamamını anlamanın anahtarının bilinçaltının betimlemelerini ve sembollerini açık, kavranabilir mesajlara dönüştürebilmek olduğuna inanır. Renkler işte bu köprü ve mesajdır. Bu renk mesajları sonradan yeni yaşam seçimleri ve yaşam değişimleri yaratma reçetesi olacaktır.

Yaratıcı Mor bir lider misiniz yoksa girişken bağımsız bir Kırmızı mı?

Kişisel Renk Profilinizi bilmek; kendinizi olmadığınız biri olmaya zorlamak veya gerçekten kim olduğunuzu zenginleştirmek arasındaki farkı bilmek anlamına gelir. Kişisel Renk Profiliniz yaşamak için doğduğunuz hayatı yaşamanıza ve yapmak için doğrduğunuz işi yapmanıza olanak sağlar.

 

Mark Wentwort ve Filipe De Moura dünyada fark yaratma istek ve tutkusuna sahiptirler. Renklerin gücü ve ifadesel sanatlar onlar için bu misyonlarını başarmalarını sağlayan bir yoldur.

2003 yılında Dinamik Tiyatro’yu kurdular. Dinamik Tiyatro insanların çözümsüz gibi görünen sorunlarına yaratıcı bir şekilde çözümler bulmasına yardımcı olmak için drama ve öykü anlatmayı kullanan bir ifadesel sanattır. 2008 yılında işlerinin bir devamı olarak kar amaçlı bir kuruluş olmayan ve renkleri, Dinamik Tiyatroyu ve diğer yaratıcı ifadesel sanatları dünyaya, özellikle de bu tür tekniklerin olmadığı yerlere yaymayı amaçlayan Dinamik Kalpler Projesi’ni ortaya çıkardılar. 2010 yılında, Nepal’e çocuklara özgüven ve öz saygılarını renkler, drama ve öykü anlatma yoluyla oluşturmalarına yardım etmeye gittiler, bu çocuklar savaşta yetim kalan ya da o ortamda büyüyen çocuklardı. 2011 yılında Mark ve Filipe tekrar Bangladeş’te renkler, drama ve öykü anlatmayı kullanarak çalışmalar yaptılar, bu sefer çocuklara, ebeveynlerine ve tüm bölgeye 45 çocuğun kaybedildiği trajik bir otobüs kazasının ardından iyileştirme sürecini başlatarak yardımcı oldular. Dinamik Kalpler Projesi büyümeye devam ediyor.

Mark Wentwort renk psikolojisi ve kişisel gelişim üzerine 25 yıllık çalışma ve deneyime sahip bir renk uzmanıdır. Renk bilgi ve bilgeliğini paylaşmak için dünyanın pek çok ülkesinden davetler almaya devam etmektedir. Fanta’dan Manchester United’a dünyaca ünlü pek çok lider markaya ve finans ve sigorta, sağlık hismetleri gibi pek çok sektördeki firmaya renk önerilerinde bulunmaktadır. Mark aynı zamanda modelleme ve benötesi psikoloji ile birlikte dünya renkleri, yaşam alanları dizaynı ve kişisel keşif yolculukları dersleri veren, renk psikodinamiklerini öğreten bir okul olan Yaşam için Renkler’in kurucusu ve lideridir.

Filipe De Moura Yaşam İçin Renklere 2003 yılında katılmıştır. Hem iş hayatındaki hem de insanlardaki en iyiyi görmesine yardımcı olan Pazarlama Yönetimi bölümünden mezundur. Filipe küçük yaşlardan beri Scouts ve Focolare hareketi gibi pek çok genç grubun parçası olmuştur. Bu deneyimleri ona insanları ve kaynakları koordine etme tecrübesi kazandırmıştır. 2010 yılında Filipe The Guildhall School of Music and Drama’da Klasik Şarkı Söyleme (Bachelor of Classical Singing (BMus)) diploması almıştır. The Guildhall School of Music and Drama onun etkileyiciliğini ve kişisel yeteneklerini artırmıştır. Bu değişik alanlarlardaki deneyimleri Filipe’e insanlara kapasitelerini aşmada cesaret ve ilham verme yeteneği sağlamıştır.

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

2 yorum