Ideallyfree

YouTube’a ‘Sosyal Medya’ Ayarı

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi YouTube, Google+ ile entegre hale getirildi. Aynı zamanda Facebook, Twitter, Ortkut ve MySpace ile kolay video paylaşımı için eklentiler…

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi YouTube, Google+ ile entegre hale getirildi. Aynı zamanda Facebook, Twitter, Ortkut ve MySpace ile kolay video paylaşımı için eklentiler bulunuyor.

Kapsamlı bir tasarım değişikliğine de gidilen YouTube’da Ana sayfanın sol bölümünde daha önce sunduğu kullanıcının profil bilgileri, izlenen videoların listelendiği ‘History’ seçeneği, ‘daha sonra izle’, Beğendiğin videoların listelendiği ‘like’ bölümü, Yüklediğiniz videolara gelen yorumlara dair bilgilendirmeler daha derli toplu olarak sunulmuş.

Gelelim en temel değişikliğe:

Youtube artık başta Google+ olmak üzere sosyal medya ile daha barışık hale geldi. Facebook, Twitter, Orkut ve MySpace’de bir videoyu paylaşmak için link kopyalamanıza embed kodu aramanıza gerek kalmıyor. Gerekli tanımlamaları yaptıktan sonra Youtube’dan izlediğiniz bir videoyu kolaylıkla kendi Facebook, Twitter, Orkut ve MySpace profilinizde paylaşabiliyorsunuz.

Ana Sayfada Google+’a Torpil

YouTube, ana sayfasında daha önce sizin izlediğiniz türden videolar öneriyordu. Yeni tasarımda ise sizin Google+’ta ‘çevrenize’ eklediğiniz arkadaşlarınızın paylaştığı ve beğendiği videoları görebileceksiniz. Bu özellik, Facebook’un Timeline uygulamasına oldukça benzemekle birlikte Google+’a oldukça yüksek oranda ‘bilinirlik’ ve ‘popülarite’ getireceğe benzer. Video Player Video player’da en temel değişiklik Geniş ekran ve tam ekran butonlarında görünüyor. Önerilen Kanallar Youtube, sizin hangi videoları daha çok izlediğinizi analiz edip size ilgi alanlarınızla ilgili kanallar da öneriyor ve bunu sa Sol menüde oldukça belirgin bir şekilde dikkatinize sunuyor.

Kaynak:  www.kobidestek.org

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle