Ideallyfree

Etohum Girişimcilik Zirvesi 2012

Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak, girişimcileri desteklemek, internet ekosisteminin oluşması ve gelişmesi için girişimcilerle yatırımcılar için ticari bir pazaryeri oluşturmak amacıyla kurulan Etohum, 28 Ocak 2012 cumartesi benim doğum günümle aynı günde gerçekleşen bir etkinlikle pozitif.tv ve webrazzi web sayfalarından canlı olarak yayınlandı günün sonunda 40 girişimci açıklandı.

Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak, girişimcileri desteklemek, internet ekosisteminin oluşması ve gelişmesi için girişimcilerle yatırımcılar için ticari bir pazaryeri oluşturmak amacıyla kurulan Etohum, 28 Ocak 2012 cumartesi  benim doğum günümle aynı günde gerçekleşen bir etkinlikle pozitif.tv ve webrazzi web sayfalarından canlı olarak yayınlandı günün sonunda 40 girişimci açıklandı.

Etohum web sayfasında yayınlanan bilgiye göre; Etohum’a son bir yıl içinde 3.000′e yakın girişimci, 1.500 girişimle başvuru yapmış. Bu girişimlerin 300′üyle yüz yüze ön seçim ekibi tarafından görüşülmüş ve bunların 40 tanesini kısa listeye alınmış.

Bu girişimcilerle beraber 7 Ocak’ta sunum eğitimi ve yatırımcıların beklentileri konusunda bir günlük bir toplantı yapılmış, 8 Ocak’ta  girişimci ekiplerin fotoğrafları çekilmiş. 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak  Pazar günleri Etohum seçim ekibi 40 girişimin 10 dk’lık sunumlarını dinlemiş ve birebir değerlendirme yapmışlar.

2012 yılında Etohum tarafından desteklenecek 40 girişim ve girişimcileri:

Ve bu girişimlerin logolarını aşağıda görebilirsiniz:

Kaynak: etohum.com

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle