Ideallyfree

Avea, Anadolu’ya girişimci transfer edecek…

Avea, “Memleketim Anadolu işimiz teknoloji” adıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile İstanbul’dan Anadolu’ya girişimci transfer edecek.

Avea, “Memleketim Anadolu işimiz teknoloji” adıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile İstanbul’dan Anadolu’ya girişimci transfer edecek.

İSTANBUL – Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, Anadolu’ya mobil teknolojilerin ve girişimcilerin transferine yönelik sosyal sorumluluk projeleri bulunduğunu belirterek, “Deprem verdiğimiz kararı değiştirmemize yol açtı. ARGE projesini Van’da yapacağız. İstanbul’daki girişimci gençlerin Van’a gidip orada girişimcilik yapmasını özendireceğiz” dedi.
 
Ekonomi Gazetecileri Derneğinin (EGD) Avea’nın katkılarıyla hazırlanan “Ekonomi Gazetecileri Rehberi 2011” kitabının tanıtımı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Lokalinde düzenlenen toplantıda yapıldı.
 
Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akdemir, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer’in “Son dönemdeki kur farklarından dolayı oluşan maliyet artışı var. Gelirdeki artış maliyet artışını karşılamıyor. Operatörlerin dikkatli olması lazım” yönündeki açıklamasının hatırlatılarak, görüşlerinin sorulması üzerine, “Bu görüşlere katılmıyorum’ deme lüksüm yok. Katılıyorum” dedi.
 
 
Akdemir, Türkiye’deki monopol, düopol yapısının, geçmişte özellikle mobil sektörde tüketicinin canını çok yaktığını, 2001 yılında Avea ve daha sonra Aycell’in girmesi, 2005 yılında Aycell ve Avea’nın birleşmesiyle kuvvetli bir rekabet ortamının 3. operatör girdikten sonra sağlandığını, eski düopol günlerine dönülmesini en başta tüketicilerin istemeyeceğini söyledi.
 
 
“Gelir artışı 3. çeyrekte yüzde 21”
 
Akdemir, Avea’nın gelir artışının toplam gelir artışının çok üstünde olduğunu, son 3. çeyrekte gelir artışının yüzde 21 olduğunu belirterek, “Allah bereket versin. Türkiye’deki milli gelir büyümesine göre, farklı sektörlere göre, rakiplere göre oldukça iyi bir artış. Mobil internette yüzde 156’lık bir artış var. Toplam gelirlerimiz içindeki payı da geçen seneye göre ikiye katlandı. Şu anda yüzde 9-10 seviyesinde. Bu da sevindirici bir durum. O nedenle bu yeni alanın oluşması operatörler için yeni gelir kapısı ve yeni büyüme alanı. Şu anda sektör ciddi değişim yaşıyor. Önümüzdeki sene çok daha farklı talepleri konuşuyor olacağız” dedi.
 
 
Anadolu’ya mobil teknoloji transferi
 
Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, “Memleketim Anadolu işimiz teknoloji” diye başlayan bir sosyal sorumluluk projelerinin bulunduğunu da belirterek, şu bilgileri verdi:
 
“Bu daha çok Anadolu’ya mobil teknolojilerin ve girişimcilerin transferine yönelik sosyal sorumluluk projesi. Yine kendi alanında bir ilk proje. Biz nereye yapalım diye bunun yerini arıyorduk. Deprem verdiğimiz kararı değiştirmemize yol açtı. ARGE projesini Van’da yapacağız. Özellikle büyük illerde, İstanbul’daki girişimci gençlerin Van’a gidip orada girişimcilik yapmasını özendireceğiz.”
Kaynak: Dünya Gazetesi

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle