Ideallyfree

Infografik: LinkedIn

Sosyal ağlar günümüz internet dünyasının en büyük fenomeni. Facebook, Twitter, Google+ derken hergün yeni bir sosyal ağ ortaya çıkıyor.
Tabii sosyal ağlar deyince insanın aklına ister istemez paylaşımlar, sosyallik eğlence geliyor ancak tam bu tanımlamaları karşılamıyor… 160 milyon kişinin kullandığı dev sosyal ağ LinkedIn çalışanlar, iş arayanlar ve işverenlerin profesyonel anlamda kullanımı amacıyla tasarlanmış bir sosyal ağ…

Peki nasıl çalışıyor diyorsanız işte size bir infografik :

Infografik: LinkedIn – Sosyal ağlar günümüz internet dünyasının en büyük fenomeni. Facebook, Twitter, Google+ derken her gün yeni bir sosyal ağ ortaya çıkıyor. Linkedin de bunlardan en önemlileri arasında yerini aldı.

Tabii sosyal ağlar deyince insanın aklına ister istemez paylaşımlar, sosyallik eğlence geliyor ancak tam bu tanımlamaları karşılamıyor…

Ancak çoğu sosyal ağın aksine LinkedIn, insanların iş bağlantıları kurmalarına, deneyimlerini ve özgeçmişlerini paylaşmalarına ve iş bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış profesyonel bir ağ oluşturma sitesidir.

LinkedIn ile ilgili temel bilgiler

Profesyonel odağa rağmen LinkedIn, Facebook gibi sosyal ağ platformlarına çok benzer özellikler taşımaktadır. Arkadaşlara bağlanma (veya LinkedIn olması durumunda “bağlantılar”), güncelleme yayınlama, içeriği paylaşma ve beğenme ve diğer kullanıcılara anlık mesajlaşma gibi ilkelere dayanır.

LinkedIn ayrıca Facebook’tan bildiğiniz fikirlere profesyonel bir bakış açısı getiriyor. Örneğin profiliniz, iş deneyimi, başarılar, tavsiyeler ve meslektaşlarınızdan gelen yönlendirmelerle tamamlanan bir özgeçmiş haline gelmektedir.

Peki Linkedin nasıl çalışıyor diyorsanız işte

Infografik: LinkedIn

Linkedin

Source: InfographicLabs

Sosyal medya temalı diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

1 yorum