Ideallyfree

Infografik: LinkedIn

Sosyal ağlar günümüz internet dünyasının en büyük fenomeni. Facebook, Twitter, Google+ derken hergün yeni bir sosyal ağ ortaya çıkıyor.
Tabii sosyal ağlar deyince insanın aklına ister istemez paylaşımlar, sosyallik eğlence geliyor ancak tam bu tanımlamaları karşılamıyor… 160 milyon kişinin kullandığı dev sosyal ağ LinkedIn çalışanlar, iş arayanlar ve işverenlerin profesyonel anlamda kullanımı amacıyla tasarlanmış bir sosyal ağ…

Peki nasıl çalışıyor diyorsanız işte size bir infografik :

Infografik: LinkedIn – Sosyal ağlar günümüz internet dünyasının en büyük fenomeni. Facebook, Twitter, Google+ derken her gün yeni bir sosyal ağ ortaya çıkıyor. Linkedin de bunlardan en önemlileri arasında yerini aldı.

Tabii sosyal ağlar deyince insanın aklına ister istemez paylaşımlar, sosyallik eğlence geliyor ancak tam bu tanımlamaları karşılamıyor…

Ancak çoğu sosyal ağın aksine LinkedIn, insanların iş bağlantıları kurmalarına, deneyimlerini ve özgeçmişlerini paylaşmalarına ve iş bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış profesyonel bir ağ oluşturma sitesidir.

LinkedIn ile ilgili temel bilgiler

Profesyonel odağa rağmen LinkedIn, Facebook gibi sosyal ağ platformlarına çok benzer özellikler taşımaktadır. Arkadaşlara bağlanma (veya LinkedIn olması durumunda “bağlantılar”), güncelleme yayınlama, içeriği paylaşma ve beğenme ve diğer kullanıcılara anlık mesajlaşma gibi ilkelere dayanır.

LinkedIn ayrıca Facebook’tan bildiğiniz fikirlere profesyonel bir bakış açısı getiriyor. Örneğin profiliniz, iş deneyimi, başarılar, tavsiyeler ve meslektaşlarınızdan gelen yönlendirmelerle tamamlanan bir özgeçmiş haline gelmektedir.

Peki Linkedin nasıl çalışıyor diyorsanız işte

Infografik: LinkedIn

Linkedin

Source: InfographicLabs

Sosyal medya temalı diğer yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Funda Tabak

1 yorum