Ideallyfree

Facebook Timeline (Zaman Tüneli) Tüm Kullanıcılara açıldı…

Daha önce yalnızca geliştiriciler için kullanıma sunulan ve Eylün ayındaki F8 konferansında tanıtımı yapılan Facebook kullanıcı sayfalarının Timeline ( Zaman Tüneli) tasarımı tüm kullanıcılara açıldı.

Daha önce yalnızca geliştiriciler için kullanıma sunulan ve Eylül ayındaki F8 konferansında tanıtımı yapılan Facebook kullanıcı sayfalarının Timeline ( Zaman Tüneli)  tasarımı tüm kullanıcılara açıldı.

Kullanıcıların kişisel bilgilerinin, ilgi alanlarının ve hayatının detaylı bir önizlemesi şeklinde olan yeni tasarımda kullanıcıların aranılan belirli bir tarih aralığındaki etkinliklerini bulmak da mümkün.

Zaman tünelinin orjinalinde “activity log” Türkçe versiyonunda ise “yaptıklarının tümü” şeklinde yeni bir özellik eklenmiş.

Tabi bütün bu özellikler ve kullanıcıların üye olduğu tarihten itibaren bugüne dek tüm etkinliklerinin yer aldığı zaman tüneli pek çok eleştiriyi de beraberinde getirmiş durumda.

Zaman tüneli tasarımını yaklaşık 1 aydır kullanan biri olarak görsellerin profilde çok büyük bir alan kaplamasının olumsuzluğunu ve  fotoğraf veya kişisel bilgi hırsızlarının bilgilerimize ulaşmalarının daha da kolay hale geleceğini düşünmekteyim.

Benim gibi uzun süredir kullananlar dışında zaman tünelinin yeni aktif olduğu kullanıcılar ise şanslı çünkü 7 günlük bir deneme süreci mevcut. Bu sayede kullanıcılar zaman tünelinin nasıl göründüğünü ve kendisi için avantaj ve dezavantajlarını değerlendirip diğer kullanıcıların zaman tünelinde hangilerini görüp göremeyeceğini kontrol edebilecek.

Facebook`un zaman tünelinin tanıtımı için yayınladığı video :

[youtube=http://youtu.be/hzPEPfJHfKU]

 

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

2 yorum