Ideallyfree

Facebook Haber Kaynağına eklediği “İlgi Alanları” ile Twitter`ı Sınıfta Mı Bırakacak ?

Facebook bugün yaptığı yeni bir değişiklikle nüfuzlu kullanıcılara ve Twitter müdavimlerine hitap edecek ilgi alanı listesi oluşturma ve bu listelere abone olma özelliği ekledi.

Facebook bugün yaptığı yeni bir değişiklikle nüfuzlu kullanıcılara ve Twitter müdavimlerine hitap edecek ilgi alanı listesi oluşturma ve bu listelere abone olma özelliği ekledi. Bu özellik sayesinde takip ettiğimiz sayfalardan ve halka mal olmuş isimlerden haber vermeye başlayacak. Popüler olan  ve arkadaşlar tarafından oluşturulan listeler öneriler sayesinde ulaşılabilir olacak.

Önümüzdeli birkaç hafta içinde yayılmaya başlayacak İlgi alanları listeleri kullanıcılara arkadaşlarını, markaları be çeşitli konularda ünlü isimleri takip etme kolaylığı sağlayacak. Bu yeni özellik sayesinde Twitter`ın ilgi alanı grafiklerine karşı bir savaş açmış olacak. Abone olma ikonuyla birleştirilecek olan özellik, Twitter`ın uzun vadeli büyüme planlarını da tehlikeye atabilir.

Anasayfanın sol gezinti kenar çubuğunda erişilebilir olacak İlgi alanı listeleri aynı zamanda tamamen listedeki üyelerin paylaştıklarından da oluşabilecek.   Abone olunan kullanıcıların sayfalarının güncellemeleri ve genel güncellemeler etkin olacak. Sadece listeleri oluşturanlar değişiklik yapabilecek,isterse özelleştirebilecek veya diğer kullanıcıların liste önerilerinde görünebilecek.

 

Kaynak: TechCrunch

Funda Tabak

Yorum ekle