Ideallyfree

Hakkımda

Funda Tabak - Dijital Pazarlama, İş Geliştirme Yöneticisi ve Oyunlaştırma Uzmanı
Funda Tabak – Dijital Pazarlama, İş Geliştirme Yöneticisi ve Oyunlaştırma Uzmanı

Funda Tabak, İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Lisans eğitimini tamamladıktan sonra mezun oldu. Öğrenciliği sırasında part-time başladığı satış-pazarlama alanındaki çalışmalarını iş geliştirme, pazarlama iletişimi, sosyal medya iletişimi ve dijital pazarlama (SEM) ile devam ettirdi.

Danışmanlık sektöründe Realta’da çalıştığı süre boyunca Mercedes Benz, Coca Cola İçecek, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, EnerjiSa, Migros, Finansbank gibi kurumlarla Global Management Challenge organizasyonlarının iş geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirdi. Inotec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı’nda çalıştığı dönemde özellikle TAYSAD (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) işbirliği ile gerçekleşen stratejik planlama projeleri kapsamında otomotiv sektörü yan sanayi firmaları ile pazarlama iletişimi projelerinde rol aldı.  

2015 yılında pazarlama alanındaki birikimine yenilik getirmeyi hedefleyerek Google Partners programı kapsamında SEM çalışmaları, 2015-2018 yılları arasında Vakademi online eğitim platformunda iş geliştirme yöneticisi olarak çalıştığı dönemde Küçükçekmece Belediyesi Girişimcilik Merkezi (Küçük Mucitler Büyük İcatlar), Kariyer Akademi, Üsküdar Kültür ve Sanat Merkezi, Abaküs Kitap gibi kurumlarla projeler oluşturarak uygulanmasını sağladı. 

2018 – 2019 yılları arasında Ercan Altuğ Yılmaz’ın temsilciğini yürüttüğü Gamfed Türkiye Gönüllü ekibinde yer aldı. (Gamification Meetup 2018 – Master of Ceremonysi idi) Bu süre zarfında 2018 ve 2019 Gamification MeetUplarının pazarlama iletişimini aktif olarak yürüterek Türkiye’nin ilk Gamification Hackathonunun sosyal medya iletişimini yürüten ekibin liderliğini yaptı. Ayrıca Gamification (Oyunlaştırma) konusundaki deneyimlerini Sompo Japan Sigorta Oyunlaştırma Projesi ve Morpa Kampüs BiBilsem oyunlaştırılmış mobil uygulamasında danışmanlık faaliyetleri ile pratiğe döktü.

2018 yılı itibariyle Averest Training bünyesinde İş Geliştirme Takım Lideri olarak çalışmalarına devam etmekte, 2010 yılından beri pazarlama, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, kurumsal iletişim ve pazarlama iletişimi konularında internet yayıncılığı yapan ideallyfree.com‘un içeriklerini koordine etmekte ve sosyal medya iletişimini sürdürmektedir.

Öğrenmenin ve bilginin gücüne inanarak öğrenciliğine halen Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde devam ediyor.


2 yorum