Ideallyfree

Google Plus Sayfalar Yayında

Google Plus geçtiğimiz hafta ”sayfa” özelliğini duyurdu.Artık sayfaların kullanıma sunulmasıyla Google Plus cephesi farklı bir boyut kazanmış oldu.

Google Plus geçtiğimiz hafta  ”sayfa” özelliğini duyurdu.Bildiğimiz gibi Google sahte hesaplara yönelik çetin bir savaş sergiliyor ve gerçek ad soyad kullanmayan kullanıcıların hesaplarını askıya alıyordu ancak sayfaların kullanıma sunulmasıyla  Google Plus cephesi farklı bir boyut kazanmış oldu. Artık iş dünyası,markalar  ve spor sinema, müzik hayranları da  Google+ sayfaları sayesinde müşterileri, takipçileri ve hayranları ile sürekli olarak iletişimde kalabilecek.

Müşterileriniz,  takipçileriniz ve hayranlarınız sizi +1’leyerek başkalarına tavsiye edebilecekler.

Google ‘ın resmi sayfasındaki açıklamalar şöyle:

Mahallenizde en sık alışveriş yaptığınız dükkandaki yetkili ile ihtiyacınız olduğunda “videoyla sohbet” özelliğini kullanarak iletişime geçmeyi ya da en sevdiğiniz müzik grubunu turneye çıktıklarında yakından takip etmeyi amaçlıyor. Google+ sayfaları, gerçek dünyada bulduğumuz her şeye Internet’te hayat veriyor. Böylece, takip etmek istediğimiz her şeyi çevrelerimize ekleyerek, bizim için en önemli olan sayfalarla (yani insanlarla) daimi bir bağ kurmamızı sağlıyor.

Ayrıca Google tarafından gelen açıklamalara göre şirketlerin Google sayfalarda yer alması SEO”yu ( Search Engine Optimization) da önemli ölçüde etkilemesi bekleniyor.

Google sayfaların iki temel faydası olacak şirketlere:

1) Şirketlerin online saygınlığını arttıracak yani Google plus sayfasına sahip olan şirketler Google’da ilk sayfada çıkabilecek .

2) Şirketle ilgili ilk arama yapıldığında veya + butonu sayesinde paylaşılan sayfalar ilk olarak doğrudan Google kendi bünyesindeki Plus sayfasında yönlendirecek. Arama yaparken aradığımız şirket yada müzik grubu vs başına ” +” koymanız yeterli!

Konuyla ilgili Google tarafından hazırlanan Direct Connect adlı videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Kaynak: Google Blog

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle