Ideallyfree

Facebook Sayfalarının Zaman Tüneline Geçmesiyle Ortaya Çıkacak Değişiklikler

Facebook 30 Mart 2012 tarihinde tüm şirket sayfalarının zaman tüneline geçmesi için start verdi. Şuan altyapı olarak buna hazır olan sayfaların 30 Mart tarihinden önce geçmesi mümkün. Sayfalar için zaman tüneli uygulaması aynı zamanda çarpıcı bir takım değişiklikleri de yanında getiriyor:

Facebook 30 Mart 2012 tarihinde tüm şirket sayfalarının zaman tüneline geçmesi için start verdi. Şuan altyapı olarak buna hazır olan sayfaların 30 Mart tarihinden önce geçmesi mümkün. Sayfalar için zaman tüneli uygulaması aynı zamanda çarpıcı bir takım değişiklikleri de yanında getiriyor:

1. “Varsayılan Açılış Sekmesi” Artık Yok

Yeni sayfalar ile birlikte varsayılan açılış sekmesi özelliği kaldırılmış bunun yerine yeni sekme genişliği maksimum 760 piksele çıkarılmış.

2. Fotoğraflar, Beğeniler ve Uygulamalar Artık Sayfanın En Üst Kısmında

Fotoğraflar ilk alanda ancak bunun sırası insanların en çok görmek istedikleri şekilde düzenlenebiliyor. En fazla 12 uygulama eklenebiliyor dolayısı ile en önemlilerin koyulduğundan mutlaka emin olmak gerek.

3. Favori Postunuzu En Üstte Sabitleyebiliyorsunuz.

Bir paylaşım üzerine gelip yıldız simgesiyle genişlettikten sonra sayfanızın üst kısmındaki kalem simgesine tıklayıp gizleyebilir ya da tamamen silinebilir.

4. Yönetici Paneli de Yenileniyor

Sayfanızdaki yönetici panelinden etkinliklerinizi takip edebilir, sayfanızı beğenenler zaman tünelinize bir şeyler yazdığında son istatistiklerinizi görebilirsiniz.

5. Sayfa Hayranlarına Doğrudan Mesaj Gönderebilirsiniz

Artık insanlar özel mesajları kullanarak sizinle iletişim kurabilir. Yeni mesajları hakkında bildirimler sağ yönetici panelinde görünür.

6. Kapak Fotoğrafı

Boyutları 315 piksel  x 850 piksel olan kapak fotoğrafı eklenebilecek ancak aşağıdakilerden herhangi birini içeremeyecek:

• %40 indirim veya web sayfamızdan indirebilirsiniz gibi fiyat ya da satınalma bilgileri içermemeli
• Web sayfa adresi, email, posta adresi ya da diğer iletişim bilgileri web sayfanızın hakkında kısmında yer almamalı.
• Başka bir kullanıcının arabirimi öğelerine ya da başka bir Facebook sayfası özelliklerine yönlendirme olmamalı
• Şimdi satın alın, arkadaşınıza söyleyin gibi eylem çağrıları içermemeli.

7. Hayran Sayfası İsmi Değiştirilebiliyor:

“Yanlış yazılmış” veya “hatalı” hayran sayfaları için artık bu isimleri değiştirmeye bir yol açılmış durumda.

Sayfa adını değiştirmek üzere basitçe “sayfa adınızı değiştirme isteği” linkine gidip sayfanızın ismini değiştirebilirsiniz.

Kaynak: Facebook Pages

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle