Ideallyfree

“Mashable Social Media Day 2011”

30 Haziran 2011 Perşembe günü yani dün dünyanın sosyal medya denince akla ilk gelen web sitelerinden biri olan Mashable’ın organize ettiği “2011 Social Media Day” isimli “Sosyal Medya Günü”nü saat farkını göz ardı etmeksizin Türkiye’de de kutladık.

mashable social media day

30 Haziran 2011 Perşembe günü dünyanın sosyal medya denince akla ilk gelen web sitelerinden  Mashable’ın organize ettiği  2011 Social Media Day kutlamaları Istanbul’da gerçekleşti.  Türkiye’de “Blogger’s Base” ev sahipliğinde ve Dijitolog tarafından düzenlenen Sosyal Medya Günü saat farkını göz ardı edilmeksizin yoğun katılımla gerçekleşti.

Web 2.0 ile tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına geçtik. Böylece adına sosyal medya dediğimiz “canlı” hayatımızın her alanına yayıldı  ve ilerleyen dönemlerde daha da yayılacak gibi görünüyor.

Şirketler Sosyal Medya Platformlarını Pazarlama Aracı Olarak Görüyor…

Dünyada insanların büyük bir ilgiyle vakit geçirdiği iletişim platformları gün geçtikçe daha fazla insan tarafından kullanılıyor bu noktada Türkiye’nin sosyal medya ilgisi yadsınamayacak derecede. Birçok şirket “sosyal medya” olarak adlandırdığımız platformları artık bir dijital pazarlama aracı olarak görüyor.

Sosyal medya deyince akla ilk olarak facebook, twitter, friendfeed gibi popüler sosyal paylaşım siteleri geliyor. Her meslek grubundan genç yaşlı, sosyal statüsü ne olursa olsun birçok insan bu platformlarda ilgi alanları ile ilgili paylaşımlarda bulunup hem bilgi birikimlerini arttırıyor hem de haberlere pek çok insandan daha önce ulaşıyor.

Mashable Social Media Day (SMDay)

30 Haziran 2010’da Mashable, sosyal medya platformlarının küresel iletişim üzerindeki etkisini tanımanın ve kutlamanın bir yolu olarak Sosyal Medya Günü’nü başlattı. Günümüzde sosyal medya küresel iletişimin kalbidir; Mashable’lar, başlangıcından bu yana kültürler, hareketler ve süper fandom arasında bağlantı kurmak için sosyal medyayı kullanıyor.

Nerede yaşarsanız yaşayın, Mashable herkesi #SMDay’i kutlamaya teşvik etti!

Biz de Mashable Smday olarak geçen sosyal medya gününde çeşitli sektörlerden dijital pazarlama ve sosyal medya profesyonelleri Türkiye’de Istanbul, Galata bölgesinde yer alan “Blogger’s Base” ev sahipliğinde ve Dijitolog tarafından düzenlenen etkinlik ile bir araya geldik.

Blogger’s Base’de kendileri için özel hazırlanmış rozet ve yaka etiketlerini takan katılımcılar “sosyal midye” yiyerek keyifli bir kutlama yaptılar.

Bu keyifli organizasyona katılmaktan mutluluk duydum. Bunun gibi organizasyonların devam etmesi dileğiyle.

Organizasyon ev sahipleri olan Blogger’s Base ve Dijitolog’a (pek tabi misafirperverliği ile Helin Özüpekçe’ye), fotoğraflar için Simge Sezer’e teşekkür ediyorum.

Funda Tabak

Funda Tabak

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans eğitimini tamamladıktan sonra geleneksel pazarlama, online itibar yönetimi, işveren markası, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama konularında çeşitli şirketlerde çalıştı. Sa-ba, Döksan, Ileri Group, Araymond gibi üretim firmaları ile Coca Cola İçecek, Assan Alüminyum, Turkcell, Mercedes, Novartis, Cargill, Pfizer, YKB gibi müşterileri bulunan danışmanlık yoğunluklu firmalarda B2C ve B2B pazarlama yöneticiliği yaptı.

2010 yılından beri ideallyfree.com’un içeriklerini koordine ediyor. 2023 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümününü tamamladı. Şuan Dubai merkezli bir firmada proje yöneticisi olarak çalışlıyor.

Yorum ekle